6 udanych zestawień kolorystycznych

Zdarza się, że przebywając we własnym domu źle się czujemy. Wydawało by się, że jest fajnie urządzone, otaczają nas ciekawe, designerskie przedmioty, wszystko jest na swoim miejscu, a tymczasem nie możemy się w tej przestrzeni odnaleźć. W takim przypadku, może się okazać, że źle dopasowaliśmy kolorystykę do naszego wnętrza.

Prawidłowo dobrany kolor może:

  • poprawić samopoczucie,
  • doświetlić ciemne przestrzenie w mieszkaniu,
  • uczynić przestrzeń bardziej ciepłą lub chłodną,
  • zmienić postrzeganie przestrzeni – pokój może wydać się większy, albo wprost przeciwnie – bardziej kameralny i przytulny,
  • ożywić lub dodać tajemniczości wybranym obszarom w domu.

W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam 6 zestawień kolorystycznych, które zawsze się udają:

CZARNY I BIAŁY

Czarno-białe wnętrza wyglądają niezwykle efektownie. Pozwalają łatwo wprowadzać ciekawe faktury i inne kolory w postaci dodatków. Tworzą elegancki, dostojny klimat, jednak wymagają wyczucia i dobrego smaku, bo źle dobrany detal potrafi zaburzyć całą aranżację.

Czarny i biały

 Źródło: www.pinterest.com

PASTELE

Pastele to rozbielone odcienie fioletów, czerwieni, żółtego, zieleni, ale również barwy neutralne takie jak piaskowe beże i popielate szarości. Są uniwersalne – pasują do różnych pomieszczeń (nie tylko do pokoi dziecięcych!) i wszystkich stylów. Z łatwością można je ze sobą zestawiać oraz komponować z mocniejszymi kolorami bez obawy o zły efekt. Szczególnie dobrze będą wyglądały z białym, który uwydatni ich głębię. Dzięki nim wnętrza uzyskają bardziej świeży i harmonijny wygląd.

Pastele

 Źródło: www.pinterest.com

NIEBIESKI I ZIELONY

Tak, dokładnie! Wbrew pozorom, te dwa kolory bardzo dobrze ze sobą współgrają. Zresztą, jest to całkiem powszechne połączenie – przyjrzyjcie się przyrodzie. Umiejętne zastosowanie odcieni niebieskiego i zieleni w aranżacji pomieszczenia sprawi, że będzie ono wyglądało niesamowicie.

Niebieski i zielony

 Źródło: www.pinterest.com

SZARY I ŻÓŁTY

Szary i żółty to wyjątkowo udane połączenie kolorystyczne, które wytrzymało niejedną próbę czasu. Niezależnie od zastosowanych tonów, ich zestawienie wprowadza radość do wnętrza i dodaje mu charakteru.

Szary i żółty

 Źródło: www.pinterest.com

JASNORÓŻOWY I BIAŁY

Różowy kojarzy nam się z lalką Barbie, infantylnością, czasami kiczem. Jednak ten pudrowy, blisko spokrewniony z beżem ma zupełnie inny wyraz. Delikatny róż zastosowany w odpowiedniej proporcji i zestawieniu z białym wprowadzi do wnętrza lekką elegancję i nieco romantyzmu.

Jasnoróżowy i biały

Źródło: www.pinterest.com

SZARY I… SZARY

Kolor szary pozostaje w trendach już od jakiegoś czasu. Można go łączyć w innymi barwami, ale ciekawym i bezpiecznym rozwiązaniem jest łączenie różnych odcieni szarości. Postawmy na ciekawe tekstury, inny rodzaj i grubość materiału, rozmaite wzory – w ten sposób wnętrze będzie sprawiało wrażenie przemyślanego i spójnego.

Szary i szary

 Źródło: www.pinterest.com

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *