Boho TRENDY

STYL DLA ODWAŻNYCH, KTÓRZY CENIĄ SOBIE INDYWIDUALIZM I NIETUZINKOWE ROZWIĄZANIA

Słowo „bohema” pochodzi od francuskiego słowa „la bohème”, oznaczającego „cyganeria”. I to właśnie z tą francuską grupą artystyczną z XIX w. należy wiązać początek stylu boho. Przedstawiciele tego nurtu żyli w myśl zasady „być, nie mieć”. Stąd też w takich wnętrzach najlepiej odnajdą się artystyczni buntownicy, stawiający na kreatywność. Przestrzeń utrzymana w stylistyce boho wydaje się być nieuporządkowana, jednak jest to tylko pozorny nieład. Aranżacja takiego wnętrza musi być spójna i estetyczna.

KOLOR PRZEZ DUŻE K

Bazą stylu boho jest energetyzujący, nasycony kolor – soczysty róż, mocny szafir, turkus czy odważna czerwień. Nie można jednak przesadzić, gdyż zbyt duża ilość intensywnych kolorów męczy oczy i nie pozwala odpocząć. Łatwo także w ten sposób o wrażenie niestaranności i niechlujności.

MOTYWY, WZORY, TKANINY

Ornamenty, motywy kwiatowe i inne wzory na ścianach, meblach czy narzucie stanowią doskonały punkt wyjścia do stworzenia awangardowego wnętrza. Obowiązkowym elementem jest także patchwork, czyli połączone ze sobą różne skrawki materiałów wyrażające eklektyzm aranżacji. Możecie go zastosować np. w postaci tapet lub obić taką tkaniną stary fotel. Nie zapomnijcie o wszechobecnych poduszkach – można je niedbale porozrzucać na sofie, łóżku czy podłodze. Boho lubi także niskie siedzenia – im bliżej parkietu tym lepiej.

ESTETYKA FUSION

Stylistyka boho jest związana z Indiami, Bliskim Wschodem i Afryką Północną. Jednak nie trzeba się tak ograniczać – można balansować na granicy różnych kultur i estetyk. Zastosowanie znajduje tutaj także inspiracja hippisowskim luzem i latami siedemdziesiątymi oraz łączenie mebli nowoczesnych z tymi w stylu vintage.

NATURALNE DREWNO

Dodatkowego wyrazu licznym kolorom i wzorom dodaje drewno. Na podłodze najlepiej będą się komponować ciemne dębowe deski. Jako że styl boho wymaga konsekwencji, powinno się zadbać również o odpowiednie meble – dobrze by były z naturalnych materiałów, ale niekoniecznie muszą tworzyć komplet. Miło widziane będą np. te wyszukane w sklepach z antykami czy na wyprzedażach staroci – nadadzą wnętrzu nietuzinkowy klimat.

WERSJA SOFT

Aranżacja mieszkania w stylu bohemy wnosi do mieszkania ciepło i przytulność. Wydaje się być miłą odmianą, kiedy we współczesnych wnętrzach króluje surowy hi-tech. Jednak jeśli nie czujecie się mocni w tak odważnym miksowaniu wzorów i kolorów, możecie na początku skupić się na detalach. Wtedy idealnie sprawdzą się białe ściany i jasne meble, które będą bazą przygody w rytmie boho. Wystarczy dodać wzorzyste tkaniny w postaci poduszek lub narzut, etniczny obraz na ścianie i lampion w stylu marokańskim, aby otrzymać wesołe i niezobowiązujące wnętrze.

Boho TRENDY_zdjęcie

Źródło: www.pinterest.com

Boho TRENDY_zdjęcie2

Źródło: www.ensuus.nl

Boho TRENDY_zdjęcie3

Źródło: www.pinterest.com

Boho TRENDY_zdjęcie4

Źródło: www.honestlywtf.com

Boho TRENDY_zdjęcie5

Źródło: www.pinterest.com

Boho TRENDY_zdjęcie6

Źródło: www.bhg.com

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *