Co dobrze współgra z czarnymi ścianami?

Jak niedawno wspominałyśmy na naszym fanpage’u, kolor czarny utrzymuje mocną pozycję w trendach wnętrzarskich. Z pewnością nie jest to kolor, który jako pierwszy przychodzi nam do głowy, kiedy planujemy zmienić kolorystykę mieszkania. Aby prezentować się efektownie, wymaga sporo światła i przestrzeni. Jednak zastosowany w odpowiedni sposób, nadaje przestrzeni bardziej nowoczesny charakter. Przez swój wyrafinowany i elegancki wydźwięk, doskonale dopełni każde pomieszczenie. Odpowiednio użyty sprawi, że aranżacja będzie zawsze na topie.

Czarny pozwala na sporą swobodę aranżacji.  Można go wykorzystywać na wiele sposobów, pamiętając jedynie o zachowaniu odpowiedniej  proporcji w stosunku do innych kolorów.  A jakie kolory wyglądają naturalnie i pięknie w towarzystwie czerni? Poniżej kilka najbardziej udanych duetów.

 

CZERŃ Z CIEMNOSZARYM

To świetny sposób, aby zachowując klimatyczny nastrój, wprowadzić odrobinę urozmaicenia. To połączenie tworzy poczucie głębi i  sprawia, że pomieszczenie wygląda luksusowo.

Czarne ściany z szarym

 

CZERŃ Z JASNYM DREWNEM

Dzięki tej kombinacji drewno, które w połączeniu z innymi odcieniami, mogłoby wydawać się mdłe, staje się eleganckie i ponadczasowe. Naturalne drewno ociepla, łagodzi i przełamuje surowość czarnego koloru.

Czarne ściany z drewnem

 

CZERŃ OCIEPLONA ZŁOTEM I MIEDZIĄ

Miedź i złoto tworzą z czernią parę doskonałą. Mają w sobie mnóstwo luksusu i bogactwa. Jakość widoczna w metalu ociepla czerń czyniąc ją mniej sztywną.

Czarne ściany ze złotem

 

CZERŃ ZE SPOKOJNĄ CZERWIENIĄ

Połączenie czerni z ostrą czerwienią kojarzy się jednoznacznie z latami 80. Ale użycie czerni z jasną, bardziej subtelną, organiczną czerwienią jest jak najbardziej współczesne. To nie może się nie udać.

Czarne ściany z czerwonym

 

CZERŃ Z BIELĄ

Ciężko znaleźć bardziej klasyczną kompozycję, która jednocześnie jest tak bezproblemowo piękna. Biel na tle czerni wygląda niesamowicie świeżo i stylowo.

Czarne ściany z białym

 

CZERŃ Z ZIELENIĄ

Mylimy się, myśląc że to biel jest najdoskonalszym tłem dla wszelkiego rodzaju sztuki, czy kwiatów. Bujna zieleń w donicach lub wazonie wygląda uderzająco zachwycająco na czarnym tle.

Czarne ściany z zielenią

 

CZERŃ W TEKSTURACH

Czarne meble, czarne ściany, czarne podłogi –  to dość ryzykowne rozwiązanie. Jednak zastosowanie różnych tekstur nada kolorowi czarnemu różne odcienie.

Czarne ściany z czarnymi meblami

 

CZERŃ Z ŻYWYMI KOLORAMI

Kolor czarny w aranżacji doskonale współgra z innymi kolorami. Tworzy piękne zestawienia z żółcią, soczystą zielenią, turkusem. Mocne kolory wprowadzają odrobinę zabawy i współczesności do ponurego wnętrza.

Czarne ściany z kolorami

 

CZERŃ Z BŁYSKIEM

Połączenie czerni z odrobiną błysku w postaci lustra, czy też chromowanych elementów stworzy punkty centralne przestrzeni.

Czarne ściany z błyszczącymi elelmentami

Źródło zdjęć: www. pinterest.com

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *