Jak odświeżyć swój dom na wiosnę?

Z końcem zimy i szybko zbliżającymi się coraz wyższymi temperaturami, nadszedł czas by odświeżyć nie tylko garderobę, ale również swoje mieszkanie. Mięsiste pledy, suche gałęzie czy futrzane dodatki zamieniamy na typowo wiosenne akcenty – zwiewne, delikatne tekstylia, jasne kolory i dużą ilość roślin.

Poniższe pomysły w prosty sposób przekształcą Wasze domy w bardziej radosną i jasną przestrzeń, która będzie dobrze korespondować, z tym co się dzieje za oknem, a spotkanie z nową porą roku będzie jeszcze przyjemniejsze.

OTOCZCIE SIĘ ROŚLINAMI

Zieleń ożywi każdy ciemny kąt lub smutny stolik, a jednocześnie zapewni Wam poczucie harmonii. Dodatkowo, poprzez umieszczenie dużej rośliny w interesującej osłonce lub donicy będzie ona wyglądać niemal jak rzeźba i optycznie doda mieszkaniu wysokości.

Warto również zadbać o to, aby we wnętrzu pojawił się także bukiet ciętych kwiatów. Wniosą one świeżość, ładny kolor, zapach. Sprawią, że poczujecie się lepiej.

otoczcie się roślinami

Źródło: www.stylizimoblog.comwww.pinterest.com

ZMIEŃCIE TEKSTYLIA

Skoro już chłodne zimowe wieczory odeszły w niepamięć, znajdźcie alternatywę dla mięsistych, futrzanych lub kraciastych koców i narzut ozdabiając sofę czy łóżko bardziej delikatnymi tkaninami, np. miękką alpaką, delikatną bawełną czy zwiewnym lnem. Szukajcie tych w żywym kolorze lub z unikalnym wzorem, aby unowocześnić swoje wnętrze lub wybierzcie te w jasnych, stonowanych kolorach dla zachowania klasycznego charakteru wnętrza.

zmieńcie tekstylia

Źródło: www.pinterest.com

UPROŚĆCIE STYLIZACJĘ

Przyjrzyjcie się dekoracjom w Waszym domu i zdejmijcie z półek i stolików zbędne elementy, które mogą wprowadzać poczucie nieładu. W takich miejscach dobrze będą się prezentować pojedyncze rośliny, kamienie czy bardziej personalne dodatki jak np. ramki ze zdjęciami.

uprośćcie stylizację

Źródło: www.pinterest.com

UPORZĄDKUJCIE SZAFĘ

Pozbądźcie się z domu nadmiaru bałaganu i uporządkujcie swoją szafę, nawet jeśli tylko Wy do niej zaglądacie. Zacznijcie od garderoby wyrzucając ubrania, których już nie nosicie, ale nie zapominajcie o często przepełnionych szafkach w kuchni czy spiżarni.

uporządkujcie szafę

Źródło: www.pinterest.com

POŁÓŻCIE NOWY CHODNIK W HOLU

Często po zimie, w wyniku wielokrotnego zamoczenia i ubrudzenia błotem, chodnik w holu nie wygląda najlepiej. Zamieniając go na nowy, wejście do domu zyska czystszy, świeższy wygląd.

połóżcie nowy chodnik w holu

Źródło: www.pinterest.com

WPROWADŹCIE BIEL DO WNĘTRZA

Kolor biały zdecydowanie jest kojarzony z latem, a w tym roku aranżacje z dominacją bieli są bardzo trendy. Wywołuje ona nie tylko wrażenie czystości, ale również świeżości i przestronności.

wprowadźcie biel do wnętrza

Źródło: www.pinterest.com

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *