Małe paryskie mieszanie

Aranżacja mieszkania o niewielkiej powierzchni zawsze stanowi nie lada wyzwanie. Mieszkanie, które chcemy Wam dzisiaj przedstawić ma 43 m2, jednak musicie przyznać, że wydaje się dużo większe. Autorem tego pomysłowego projektu jest Pierre Petit.

Architekt postawił na paryski modernizm z elementami stylu skandynawskiego oraz otwartą przestrzeń (spójrzcie zwłaszcza na salon!). Dominuje tu biel i drewno.

Małe paryskie mieszkanie 1

Największe wrażenie robi podział funkcjonalny i wydzielenie przedpokoju oraz kuchni. Pamiętacie nasz post o oknach fabrycznych? W tym przypadku to właśnie szklane okno oddziela strefę wejścia do mieszkania nie pozbawiając jej dostępu do naturalnego światła. W przedpokoju zwraca również uwagę duża ilość miejsca do przechowywania – łatwiej wtedy o porządek, a jest to szczególnie istotne w otwartych przestrzeniach. Malutka kuchnia w kształcie litery U została wykorzystana maksymalnie – zmieściły się w niej wszystkie niezbędne urządzenia, a właściciele mają do dyspozycji całkiem dużą powierzchnię blatu roboczego.

Małe paryskie mieszkanie 2

W sypialni architekt postanowił dodać trochę koloru w postaci matowej turkusowej ściany za łóżkiem, która dodaje wnętrzu nowoczesności. Dobrym rozwiązaniem jest duża szafa, którą od białych ścian odróżniają duże drewniane uchwyty.

Małe paryskie mieszkanie 3Źródło zdjęć: www.bypierrepetit.com

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *