ukorzenianie roślin w wodzie

Trend: rośliny ukorzeniane w wodzie

Coś dla tych, którzy lubią rośliny we wnętrzu, ale nie mają do nich „ręki” – bardzo prosty, a jakże piękny trend: rośliny ukorzeniane w wodzie. Jak to zrobić?  Zwyczajnie ucinacie łodygę ostrym narzędziem i zanurzacie ją w szklanym naczyniu ze świeżą, chłodną wodą – jednak na czas wypuszczania korzeni nie głębiej niż na 2-3 cm. Następnie stale uzupełniacie wodę w naczyniu, by nie wyparowała. Przy odrobinie cierpliwości, po kilku dniach lub tygodniach zaobserwujecie, że sadzonki się ukorzeniają. I gotowe! Utrzymanie takich roślin we wnętrzach jest niezwkle łatwe – nie muszą być dokarmiane i nie są zbyt wrażliwe na światło. Wystarczy zadbać o odpowiednią ilość wody.

Z pewnością nie wszystkie gatunki dobrze zaaklimatyzują się w takim środowisku. Najlepiej sprawdzą się zioła, filodendrony, bluszcze, koleusy, ale także begonie i niecierpki. Nam jednak najbardziej podobają się sadzonki drzew – dębu, klona czy grabu. Tych roślin już nie ukorzeniamy w wodzie, tylko wykopane np. nadprogramowe drzewko z ogródka z ukształtowanym systemem korzeniowym wkładamy do szklanego naczynia z wodą.

Zobaczcie jak pięknie się prezentują, a może zainspirujecie się i rośliny ukorzeniane w wodzie pojawią się w Waszych domach? 😉

trendy we wnętrzach sadzonki w wodzie

Źródło zdjęć: Pinterest, Residence, Suzanna VentoDaniella Witte, Emmas Designblog, Heimelig

Similar Posts